O NÁS

Kdo jsme? Co vlastně děláme? Proč? Pro koho? To vše se dočtete níže.

Nejpodstatnější informací (a proč tento projekt vznikl) je to, že vytváříme různé vizualizace přes aplikaci Public Tableau, která vám umožní nahlédnout hlouběji, podrobněji na výkony českých hráčů v NHL.

ANDY

Ahoj, jmenuji se Ondra Hudec a hokeji se věnuji už od mala. Více než 15 let jsem hokej aktivně hrál, takže je to moje srdcovka. S tím se pojí i sledování NHL, kde fandím Chicago Blackhawks, ke kterému jsem si vytvořil velký vztah a před několika lety se začal i podílet na fungování největší facebookové fanouškovské stránky v ČR právě o Hawks. Postupem času mě tak hokej začal zajímat mnohem hlouběji než jen sledování samotných zápasů. Tak jsem se i dostal k pokročilým statistikám, které mi dokázaly odpovědět na spoustu otázek. Mým oblíbencem je Nikolaj Ehlers. Spolu s Ronem jsme se nakonec, díky probírání se čísly, dostali až k redaktorské práci pro hokej.cz či nhl.cz.

RONO

Zdravím vás. Jmenuji se Adam Papoušek. Už přes deset let fandím klubu Philadelphia Flyers, mým nejoblíbenějším hráčem je Claude Giroux. Podrobnějšími statistikami jsem se začal zaobírat okolo roku 2015, ihned mě data dokázala zabavit i na několik hodin, postupně jsem se více a více vzdělával a věřte, že i stále dnes vzdělávám. Člověk se učí celý život, že? Stejně jako Andy jsem také analytickým redaktorem hokej.cz, nhl.cz. Občas dobrovolně píšu i pro philadelphiaflyers.cz. Paradoxně jsem jinak aktivní fotbalista, reprezentant české fotbalové reprezentace neslyšících.

ANDY & RONO

Jsme dva prostí hokejoví fanoušci, kteří se jinak viděli osobně jednou v životě. Střetli jsme se poprvé společně na hokejforum.com, kde jsme kolikrát společnými silami bojovali proti nepřizni některých uživatelů vůči podrobným statistikám, snažili se s fanoušky diskutovat o tom, že na určité hráče mají špatný, případně správný názor, přičemž my dva jsme nalezli společnou řeč snad téměř pokaždé. Jak už to tak chodí, svedlo nás to k dalším věcem, k dalšímu vzdělávání se a během pandemie koronaviru, kdy bylo nazbytek času, jsme se rozhodli, že zkusíme vytvářet něco, co ještě u nás není. A sice vizualizace na Public Tableau, kde zprvu začínáme českými hráči v NHL.

INTERPRETACE

To je to, co děláme. Brouzdáme nejrůznějšími statistikami hokeje, kterých je už tolik, že si to ani snad nelze představit. Snažíme se následně pomoci různých dat dělat rozbory různých hokejistů, obranných párů, útočných trojic, celých formací a z mnoha dalších možností, které hokej nabízí z jakýchkoliv situací. Ty následně spojíme hned s několika dalšími faktory, především osobním pohledem na výkon daného hráče (je třeba si zapamatovat, že není správné hráče posuzovat jen pomocí čísel).

Rozbor se ovšem netýká jen momentálního výsledku, ale snažíme se například i přijít na to, proč se dané formaci nedaří, respektive proč hráč má zrovna životní sezonu a tak dále...

NAŠE SLUŽBY

Jako každý člověk, tak i my máme své sny, své cíle. Nebudeme lhát, když prozradíme, že jedním z nich je to, abychom mohli interpretovat pokročilé statistiky pro svého zaměstnance. Ať už jde o reprezentaci, klub, hráče, agenturu, soukromou společnost či cokoliv jiného.

Tím nechceme říci, že jsme nenamlsaní a chceme peníze. Ok, možná chceme i ty peníze, kdo by nechtěl... Ale jde především o to, že například práci na tomto webu činíme zdarma, přivýdělek na své živobytí si musíme tedy vydělat jinde. A čím více času trávíme jinde, tím méně času můžeme věnovat moderním datům hokeje, které nás jinak velmi baví a velmi rádi s nimi pracujeme.

Prioritním cílem je pomoci českému hokeji jako takovému, který v posledních letech nedržel krok s ostatními velmocemi a na ledě to bylo poslední roky vidět, bohužel...

FORMULÁŘ

Chcete nám zaslat zprávu? Využijte následující formulář.

Thank you! Your message has been sent.
Unable to send your message. Please fix errors then try again.